среда, 25 мая 2016 г.

Konstrukcja balustrady PVC na ogrodzenie i bramę ze sztachetek nie wymaga pozwolenia na budowę oraz sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy wyjątkowe przypadki.

Stawianie ogrodzenia plastykowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie zada pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu gminie oprócz wyjątkowych wypadków.

Ogrodzenia PVC na plot i furtę ogrodzeniowa nie przewyższające wysokości 2,2 m wznoszone miedzy dwoma przyległymi działkami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów blisko dróg prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia balustrady PCV na plot i bramę ze sztachetekdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu winno zawierać gatunek ogrodzenia, metodę dokonania jego montażu i proponowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się doczepić oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych a także jeśli jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do konstrukcji ogrodzenia PVC na plot i furtkę ze sztachet wymagane są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę płotu można zacząć po 30 dobach od zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile starostwo nie wniesie przedtem sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, gdy planowane balaski plastykowe na plot i bramę ze sztachetek jest nieadekwatne z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej drogi. W przypadku kiedy proponowane ogrodzenia z Winylu na ogrodzenie i bramę ze sztachetekprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać uzyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez okres dwóch lat. Brak zapoczątkowania robót przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku chęci pobudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий