вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna ekspresowo się eksploatują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od poprawnego i sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий