пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic mocno nie podkreśli krawędzi trawy lub kwiatów jak niskie żywe plot.

Nadzwyczaj wysokie, bo aż dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, zasną w przypadku potrzeby zasłania pobliskie budynki i ulice. Aby otworzyć taki parkan rośliny zasadzamy naokoło granic posesji. O ile mamy dosyć miejsca, w największym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, jaka przy okazji dostarcza orzechy. Gdy wolimy aby nasze zielone ogrodzenie było nadzwyczaj rosłe zaś jednocześnie cienkie to w cieniu wolno je uformować z wiązu pospolitego, grabu pospolitego ewentualnie klonu polnego. Należy pamiętać jednakże, że w momencie gdy rośliny nas przerosną, ich ogarnianie może być bardzo kłopotliwe.

Nic wyraźnie nie zaznaczy projektu trawy względnie kwiatów jak małe żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i rabaty często nie mogą satysfakcjonująco rosnąc w przydzielonych grządkach, małe drzewa potrafią utrzymać naturalne zaplecze w ryzach lub zasłonią gołe place ziemi. Estetycznie ukształtowany niewielki żywopłot już sam notabene wystarczy za ozdobę ogrodu. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ploty Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w ciemnych zakamarkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś dekorują je małe jabłuszka, jakie można przerobić na przetwory.

Niewysokie albo strzeliste zielone ogrodzenia można otrzymać z krzewów zimozielonych.

Na nieszczęście, krzewy z tej klasy są dużo droższe niż rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej toleruje cień cis pospolity. Na ogól szeroko się rozrasta a także trzeba go obcinać, jakkolwiek jego formę Cis można odłożyć pojedynczo.Powinien się błyskawicznie rósł tudzież oszczędzi kolumnowy kształt.

Jeżeli wasz kącik jest nader ciemny, należałoby aby zielony parkan rozświetlić kolorowymi skazami. Niektóre z cienioznośnych gatunków maja zmianie o jasnych albo wielobarwnych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr banalny Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne odcienie są najbardziej czytelnego w słońcu, jakkolwiek nawet w śladzie korona drzewa zostają dość jasne, nieledwie oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий